Harjutus 24.1: Keha visualiseerimine

Eesmärk: Oma keha visualiseerimine kui lutsiidseteks unenägudeks ja kehavälisteks aistinguteks vajalik tingimus.

Toime: Oma keha visualiseerimise abil omandame energeetilise potentsiaali ja tajukogemuse, mida saame kasutada astraalseteks rännakuteks ja kehaväliste aistingute harjutusteks.

Süstemaatiliste treeningutega omandatud sisemist enesekindlust, harmooniat ja sundimatust võime edukalt kasutada argielus.

Abivahendid: Autoreversiga kassettmagnetofon, meditatsioonikassett „Transformatsioon“, suitsutusvahendid, aruandeleht, protokollileht, kirjutusmasin.

Ettevalmistus: Vabaneme pikkamisi pingetest, heidame pikali, meie hingamine on ühtlane ja rahulik. Vaikne muusika aitab meil lõdvestuda, samal eesmärgil kasutame varem välja valitud suitsutusvahendeid.

Kaks tundi enne harjutust ei ole soovitatav süüa rasket toitu, tarbida alkoholi, medikamente. Ka ei tohi me olla pinges, sest see võib harjutuse kulgu segada.

Harjutuse kulg: Oleme korrastanud oma mõtted, rahunenud, oleme täis harmooniat ja rahu.

Kujutame endale ette, et päikesepõimiku piirkonnas asub väike ja kuldne helendav kera. Liigutame kera kujutlusvõime abil ringi kogu kehas, jätmata tähelepanuta mitte ühtki elundit, mitte ühtki oma keha osa.

Seejuures visualiseerime oma lamavat keha ja suuname kera positiivset energiat keha igasse ossa.

Kui oleme oma keha positiivselt laadinud, hakkame kõigis rakkudes tajuma energia vibratsioone, meie hinges ja kehas on meeldiv rahulolu.

Seejärel avardame vaimse silma „nägemisvälja“ ja kujutame ette oma lamavat keha täies pikkuses.

Lahkume kehast ja asume seda vaatlema just nagu kõrvalt, läbi teise inimese silmade.

Nüüd suhtume oma kehasse nagu heasse sõpra, mis saadab ja teenib meid ustavalt pikkade aastate kestel. Ilma temata ei suudaks me ennast tajuda ega mõista.

Lõpetame harjutuse ja lülitame lõdvestava muusika välja.

Harjutuse kestus: Teeme harjutust seni, kuni aistime õndsustunnet, kuni algab teadvustatud reageerimine ümbritsevale maailmale.

Harjutuste sagedus: Harjutust võib teha igal hommikul pärast ärkamist ja õhtul enne magamaheitmist.

Harjutus 24.2: Une lihtne juhtimine

Eesmärk: Õpime suhtlema oma unedega, programmeerime neid. See on ettevalmistav harjutus lutsiidsetele unedele, mille abil tajume kehaväliseid aistinguid.

Toime: Me loome oma unenägusid ise, just nagu režissöörid. Meie valime ka unenägude nägemise koha. Me tunnetame oma oskusi ja võimalusi, süvendame oma loomingulist, intuitiivset potentsiaali.

Abivahendid: Autoreversiga kassettmagnetofon, meditatsioonikassett „Transformatsioon“, suitsutusvahendid, aruandeleht, protokollileht, kirjutusmasin.

Ettevalmistus: Teeme seda harjutust päeval. Kasutame kassettmagnetofoni ja suitsutusvahendeid. Kui teeme harjutust öösel, peame neist abivahenditest loobuma.

Viime end sisemise rahu ja harmoonia seisundisse. Vabaneme kõikidest rasketest mõtetest.

Me peame lamama, lõdvestuma, rütmiliselt ja sügavalt hingama. Mida sügavamale me süüvime, seda raskemaks muutub meie keha.

Uneseisundis viibides nendime, et võime endale valida asukoha oma soovi järgi, me võime lennata ja meid ei takista seejuures raskusjõud.

Iga punkt Maal, iga punkt Universumis on meile takistusteta kättesaadav.

On väga tähtis, et me ei tunneks hirmu, see võib rännakuid unes blokeerida või muuta need täiesti võimatuks.

Harjutuse kulg: Enne uinumist visualiseerime endale oma lamavat keha. Me jälgime seda kõrvalise vaatleja positsioonilt.

Vabaneme oma mõtetest. Meie alateadvus teeb läbi une faasid. Kõik, mida me seejuures tajume, meenutab ärkveloleku seisundit päeval.

Allume täielikult neile juhtivatele alateadlikele jõududele, sellele sisemisele mõjule. Meie kahtlused, hirmud, vasturääkivused lahenevad iseenesest.

Seejuures tunneme jõu ja võimsa energia juurdevoolu. Me tunneme innustust, meid valdab tervistav harmoonia, mis säilib meis pärast hommikust ärkamist.

Harjutuse kestus: Siin sõltub kõik eneseregulatsioonist. Kujutame pärast harjutust ette, et pärast oma rännakuid unes läheme märkamatult üle normaalsesse unne.

Harjutuste sagedus: Algetapil on täiesti piisav sooritada harjutust kaks korda kuus.

Harjutus 24.3: Lutsiidsed uned

Eesmärk: Lutsiidsete unede ajal võime ise hakata oma unede režissööriks ning määrata nende sisu, tegevuse ja kulu oma soovi järgi. See on peamine astraalsete rännakute eeldus.

Toime: Lutsiidses unes toimuv on meie jaoks samasugune reaalsus nagu argipäev. Soovi korral võime väljuda unes toimuvast tegevusest ja samal ajal vaadelda unes toimuvat.

Abivahendid: Kassettmagnetofon, meditatsioonikassett „Transformatsioon“, harjutuste protokoll, aruandeleht, kirjutusmasin.

Ettevalmistus: Sooritame harjutuse tuulutatud ja mitte liiga soojas, lõdvestumiseks ja meditatsiooniks sobivas toas. Istume mõne minuti tugitoolis või toolil ja rahuneme. Kuulame sel ajal kassetti ja häälestame end sisemiselt algavaks harjutuseks. Hingame sügavalt sisse ja püüame vabaneda tarbetutest mõtetest. Keskendame tähelepanu oma kehale, libiseme mõtteliselt üle nende kohtade ja punktide, mis ei ole veel täielikult lõdvestunud.

Niipea kui tunneme, et oleme harjutuse sooritamiseks valmis, heidame pikali. Hingame taas sügavalt sisse ja välja. Oleme täielikult selle võimuses, mille kavatseme läbi teha.

Mitte miski ei saa rikkuda meie rahu. Hingamine on ühtlane ja rütmiline. Meid valdab rahu ja harmoonia. Oleme täiesti lõdvestunud ja naudime oma kehavälist rännakut.

Harjutuse kulg: Enne uinumist sisendame endale, et meie unenäod saavad olema lutsiidsed.
Seejärel jälgime teadvustatult enda uinumist, jälgime protsessi ja jätame selle hoolikalt meelde. Järgmisel hommikul tuleb see materjal fikseerida.

Nüüd peame ette kujutama kohta, kuhu sooviksime sattuda. See võib olla igatsetud puhkusekoht või kena puu mäenõlval, võime soovida kohtumist mingi inimesega.

Kui oleme uinunud, säilivad need pildid meie vaimse silma ees sama reaalselt kui tegelikkuses.
Ajapikku õppime näiliselt sisenema unenäosse ja tajuma seda selges teadvuses. See lubab meil nähtut täpselt ja üksikasjalikult meelde jätta.

Harjutuse kestus: Alustame harjutust enne uinumist ja see jätkub unes.

Harjutuste sagedus: On soovitatav sooritada harjutust mitte sagedamini kui üks kord kuus, maksimaalselt kaks korda kuus.

Harjutus 24.4: Astraalsed rännakud

Eesmärk: Astraalsed rännakud psii-teadvuse seisundis.

Toime: Kui oleme lahkunud oma füüsilisest kehast, alustab meie psüühiline keha rännakut. Me tajume, kuidas meie astraalkeha muutub, kuidas see suureneb või väheneb. Me tungime ilma igasuguste jõupingutusteta läbi seinte ja võime sekundi murdosa kestel jõuda mis tahes tuttavasse või tundmatusse kohta. Erinevalt lutsiidsetest unedest ei saa me oma astraalse rännaku ajal aktiivselt osaleda selles, mille tunnistajad oleme.

Abivahendid: Meditatsioonikassett „Transformatsioon“, harjutuste protokoll, aruandeleht, kirjutusmasin.

Harjutuse kulg: Lõdvestame järk-järgult ja rahulikult oma keha. „Raskus … soojus … hingamine … Minu hingamine on rahulik ja rütmiline … rahulik ja rütmiline … rahulik ja rütmiline … Minu teadvus püsib puhta ja selgena … puhta ja selgena … täiesti puhta ja selgena …

Valisin välja koha, mida külastab minu astraalkeha … Minu teadvus püsib selge ja puhtana … selge ja puhtana …“

Kordame kõige seda mõttes mitu korda ja püüame seejuures vaimusilmas võimalikult selgelt ette kujutada kujundeid ja pilte.

Me näeme ja tunneme, kuidas muutub raskemaks ja soojemaks meie keha, kuidas me hingame rütmiliselt sisse ja välja, kuidas soojeneb päikesepõimiku piirkond, kuidas pea vabaneb mõtetest ja laup jääb seejuures külmaks.

Iga osake meist jätab meelde: „Ma juhin oma keha … Ma näen seda all lamamas … See magab … ma kerkin pikkamisi lae poole … Ma lähenen laele … Nüüd laskun ma uuesti allapoole …

Ma pööran end vertikaalseks … Jõuan põrandani … Jään põrandal seisma … Tunnetan oma lamavat keha …

Kui soovin, võin ruumist lahkuda ja minna, kuhu iganes tahan.“

Pärast lõõgastust hingame ühe korra sügavalt sisse ja välja, sirutame jalgu ja käsi, loeme kolmeni ja avame silmad. Lamame mõne minuti kestel rahulikult, seejärel tõuseme värskelt ja reipalt ning paneme oma elamused ja aistingud kirja.

Harjutuse kestus: Selle harjutuse kestust ei ole vaja rangelt piirata, kõik sõltub sellest, kui sügav peab olema konkreetse harjutaja uni ja lõõgastumine, kui kaua peab kestma uni. Need tingimused on igal üksikjuhul erinevad. Kui tunneme korraga kihelust kätes või jalgades, on vaja sügavalt hinge tõmmata, pöörata külili ja uinuda.

Harjutuste sagedus: See harjutus nõuab algul suurt tähelepanu ja kannatlikkust. Tehke harjutust algul üks kord kuus, alles pärast pikemat harjutamist võib harjutusi sooritada sagedamini.

Harjutus 24.5: Astraalsed kaugrännakud

Eesmärk: Selle harjutuse abil avardame astraalseid teadmisi ning süvendame oma mõttelist ja intuitiivset taju.

Toime: Seda harjutust sooritades tõstame oma paranormaalse intuitiivse taju kõrgele tasemele. Me muutume tundlikumaks ja enesekindlamaks.

Abivahendid: Meditatsioonikassett „Transformatsioon“, harjutuste protokoll, aruandeleht, kirjutusmasin.

Ettevalmistus: Kõigepealt lõõgastume vaikses ruumis, mõtleme eelseisva harjutuse sisule.

Harjutuse kulg: Täielikult lõõgastununa valime välja kas varasemast ajast tuttava või oma fantaasias loodud koha või maastiku.

Sulgeme silmad ja kujutame vaimusilmas ette valitud maastikku.

Võimalik, et oleme valinud imekauni ja muinasjutulise merekalda, kus veetsime viimase puhkuse. Kõnnime paljajalu päikese käes kuumenenud liivas. Tunneme taldade all meeldivat soojust, päikesekiired toovad meisse elujõudu. Meid valdab täielikult päikese positiivne energia.

Tõmbame keelega huultelt soolaseid piisku, kerge tuuleke sasib meie juukseid ja jahutab laupa.
Me ei ole oma füüsilise kehaga ühenduses, tõuseme kõrgusesse, hõljume õhus, täielikult usaldades oma uut oskust. Nüüd me ei sõltu enam raskusjõust ja võime liikuda nii, nagu tahame, igas suunas, üles ja alla, nagu heaks arvame.

Kujuteldav rand mõjutab meid emotsionaalselt ja intuitiivselt, me kogume kõik muljed endasse.
Meie teadvus hajub selles kauges kohas, me just nagu sulame meid ümbritseva loodusega kokku.
Meid ei hirmuta, et oleme oma füüsilise keha maha jätnud, me võime igal hetkel oma kehavälised aistingud katkestada.

Harjutuse kestus: See harjutus arendab meie tundlikkust ja võib selle tõsta väga kõrgele tasemele. Sõltuvalt vajadusest võib harjutuse kestus jääda vahemikku 20 kuni 45 minutit.

Harjutuste sagedus: Seda harjutust on soovitatav teha üks kord neljakümne päeva jooksul.

Harjutus 24.6: Minevikusündmuste korduv läbielamine

Eesmärk: Minevikusündmuste korduv läbielamine oma astraalkeha abil.

Toime: Saavutame lutsiidse seisundi ja naaseme oma möödunud elu mis tahes hetke, eriti kui meil on vaja meenutada mingeid üksikasju. Me võime minevikku läbi elada selgelt ja reaalselt, just nagu ilmsi.

Abivahendid: Meditatsioonikassett „Transformatsioon“, harjutuste protokoll, aruandeleht, kirjutusmasin.

Harjutuse kulg: Enne harjutuse algust lõdvestume. Kui oleme täielikult lõdvestunud, suuname kogu tähelepanu puhkavale kehale.

Kõige parem on kasutada ärkveloleku ja uinumise vahelist faasi.

Meie vaimse pilgu ette peab ilmuma arv. See peab olema aastaarv möödunud elust, mida külastab astraalkeha.

Selle arvu kujutis muutub järjest teravamaks, samal ajal tekib meie ette skemaatiline pilt, mille kontuurid selginevad samuti pidevalt. See pilt võib olla näiteks linn, milles kunagi elasime, maja, kus veetsime noorusaastad.

Veidi aja pärast võtab pilt tõelisele sarnaneva ilme, võime juba eristada mingeid detaile või üksikasju.

Nägemus ei šokeeri meid vähimatki, sest oleme veendunud, et meiega ei juhtu mitte midagi halba. Lutsiidses unes ei kontrolli me mitte ainult unenäo kulgu, vaid ka oma puhkavat füüsilist keha.

Me astume oma unenäkku just nagu majauksest tänavale.

Meile tulevad vastu tuttavad inimesed. Mõni nimi ei meenu meile.

Meid saadavad tuttavad, armsad lõhnad, ammu unustatud meloodiad. Aisting, nagu viibiksime taas oma kodumajas, võtab kogu me hinges võimust.

Mitte miski ei saa meid siin takistada. Meie astraalkeha rändab vabalt minevikusündmustes.
Kui tunneme, et oleme piisavalt minevikus viibinud, lahkume unenäost ja tuleme tagasi oma puhkavasse füüsilisse kehasse.

Võimalik, et virgume korraks, kuid see ei tohi meid hirmutada, sest selle virgumisega kaasneb meeldiv rahuloluaisting.

Harjutuse kestus: Sõltuvalt isiklikust vajadusest.

Harjutuste sagedus: Rännakute ajal minevikku loome selgust mitmesugustes olukordades ja seejärel töötleme neid. See nõuab meilt lisaks tohutu suurele energiakulule ka pikka puhkefaasi. Seepärast on täiesti piisav sooritada harjutust üks kord kuus.

Harjutus 24.7: Eelseisvate sündmuste läbielamine

Saadame oma astraalkeha tulevikku ja osaleme eelseisvates sündmustes.

Toime: Astraalkeha tulevikku saates saame teada meie elutee tähtsatest sündmustest.

Abivahendid: Meditatsioonikassett „Transformatsioon“, harjutuste protokoll, aruandeleht, kirjutusmasin.

Harjutuse kulg: Samamoodi nagu eelmistes harjutustes, lõdvestume ning süüvime ärkveloleku seisundi ja uinumise vahelisse faasi.

Joonistame taas vaimusilma ette kuupäeva, mis meid huvitab.

Veidi aja pärast muutub see arv meie vaimusilmas veelgi selgemaks.

Me tajume oma astraalkeha, valgume sellesse, määrame selle välised piirid.

Seejärel siseneme vaimusilma ees avanenud pilti.

Selle pildi sees viibides võime jälgida sündmusi ja uurida mis tahes isiksust meie tulevikust.

Me võime oma astraalkehaga tungida läbi igasuguse seina või metallkonstruktsiooni. Mitte miski ei suuda meid takistada, sest meie keha kujutab endas ühtset sõltumatut energiat, mis meie liikumiste ajal (st meie füüsilise keha liikumiste ajal) on meile möödapääsmatult vajalik.

Pärast naasmist reaalsesse ellu puhkame veidi ja kustutame pikkamisi vaadeldud muljed.

Me tajume täielikku kehalist ja vaimset harmooniat. Sügava rahulolu aisting säilib meis veel kaua.

Harjutuse kestus: Me peame ise reguleerima oma astraalsete rännakute kestust.

Harjutuste sagedus: Õppuritele on piisav sooritada harjutust üks kord kuus.

Categories: Peatükid